Oficjalna strona internetowa Chóru Kontrapunkt

LETNI KONCERT NA EŁCKICH BULWARACH

Serdecznie zapraszamy na koncert, który odbędzie się na ełckich bulwarach w pobliżu skateparku, w niedzielę 7. 07. 2019 r. o godzinie 18:00. Wystąpią artyści znani w Ełku od dawna i bardzo lubiani: Małgorzata Trojanowska – sopran oraz Rafał Sulima – fortepian.

Wstęp wolny.

W programie koncertu znajdą się:

1) piosenki rozrywkowe autorstwa Witolda Lutosławskiego pisane pod pseudonimem Derwid: Tabu, Tylko to słowo, Czarownica, Nie oczekuję dziś nikogo, Na pierwszy znak, Miłość ci wszystko wybaczy, Kasztany.

Nie jest powszechnie wiadomo, że ten sławny kompozytor tworzył również rozrywkę.
W latach 50. zarabiał na życie komponując muzykę teatralną i radiową oraz piosenki. W czasach stalinowskich były to piosenki masowe, a później taneczne (walce, fokstroty, tanga), które podpisywał pseudonimem „Derwid”. Namówiony przez Władysława Szpilmana, skomponował 35 piosenek tanecznych – fokstrotów, walców, tang i slowfoxów, z których kilka wyróżniono w plebiscycie „Radiowej piosenki miesiąca”. Piosenki przez niego napisane wykonywali m.in.: Olgierd Buczek, Mieczysław Fogg, Ludmiła Jakubczak, Kalina Jędrusik, Jerzy Michotek, Sława Przybylska, Hanna Rek, Irena Santor, Rena Rolska, Violetta Villas.

2) piosenki operetkowe i musicalowe – znane i lubiane: Przetańczyć całą noc, I feel pretty, Pieśń Vilii, Czardasz Ilony, Aria Giuditty „Kto me usta całuje ten śni”

****************

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top