Oficjalna strona internetowa Chóru Kontrapunkt

Koncert kameralny- 24 sierpnia 2014 r.

plakat               unnamed (640x620)       logo_elk_tu_wracam        _gmina_Elk

Ełckie Towarzystwo Muzyczne zaprasza na koncert kameralny, który odbędzie się w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku, 24 sierpnia o godz. 18:45

WYKONAWCY :

– Stanisława Mikołajczyk- Madej – sopran

– Edward Madej – saksofon

– Łukasz Madej – kontrabas

– Rafał Sulima – organy

PROGRAM KONCERTU:

Marc- Antoine Charpentier-  Te Deum

Johann Christian Bach – Sinfonia in B- dur

Max Reger- Abendlied

Fryderyk  Chopin – Nocturn Es – dur op. 9 nr. 2

Michał Lorenc- Ave Maryja

Edward Elgar – Marsz Militarny

Ennio Morricone- Misja 

                                                                            STANISŁAWA MIKOŁAJCZYK-MADEJ

Wyższe studia wokalne ukończyła w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu prof. B. Walczyńskiej.Swoją działalność artystyczną rozpoczęła w Operze Krakowskiej. Na jej dorobek artystyczny składają się liczne recitale i udział w festiwalach muzycznych m.in. Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Rzeszowie, Łańcucie, Drawsku Pomorskim, Świętolipskie Wieczory Muzyczne. Artystka współpracuje z Orkiestrą Kameralną FilharmoniiRzeszowskiej, z Chórem Katedralnym w Rzeszowie. Koncertuje w kraju i za granicą – Austria, Włochy, Litwa, Ukraina. Uczestniczyła w wielu kursach wokalnych prowadzonych przez wybitnych, światowej sławy pedagogów śpiewu, jak: prof. H. Łazarska, prof. J. Niziołek, także w „Spotkaniach Mistrza XX wieku z Młodymi Artystami XXI wieku” organizowanych przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego (Lubostroń 2006). Z powodzeniem łączy pracę artystyczną z pedagogiczną, jest adiunktem w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, jak również prowadzi klasę śpiewu solowego w ZSMnr 1 w Rzeszowie i w PrSM w Jaśle. Jej uczniowie są laureatami Ogólnopolskich Konkursów Wokalnych. Współpracuje ze środowiskiem muzycznym, jest również organizatorem wielu koncertów na rzecz środowiska. Posiada liczne nagrody przyznane za zasługi w popularyzowaniu kultury muzycznej na Podkarpaciu. W 2003 roku otrzymała tytuł doktora sztuki wokalnej.

                                                                          EDWARD MADEJ 

Edukację muzyczną rozpoczął w 1972 r., w Szkole Muzycznej w Jaśle, pod kierunkiem prof. Władysława Świstaka. W roku 1978 w Państwowej Szkole  Muzycznej II st. w Rzeszowie , w klasie saksofonu, uzyskał dyplom z wyróżnieniem. Dyplom Akademii Muzycznej w Krakowie  uzyskał w 1983 roku w klasie saksofonu prof. Mariana Lato .         W latach 1983 – 2000 pracował  w kraju i  zagranicą , jako muzyk orkiestr rozrywkowych. Od 2000 r. jest pedagogiem nauki gry na saksofonie w Zespole Szkół  muzycznych nr 1 w Rzeszowie a od 2005 r. również w Jaśle. Oprócz działalności  pedagogicznej prowadzi szeroką działalność koncertową na terenie całego kraju. Występował m.in.w Kłodzku, Polanicy Zdrój, Ełku, Świętej Lipce, Rzeszowie, Warszawie. W 2002 r. założył i prowadzi kwintet saksofonowy SAXYMA , z którym z powodzeniem  koncertuje.

                                                                         ŁUKASZ MADEJ 

 Naukę gry na kontrabasie rozpoczął w 2004 roku, w Zespole Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie,jednocześnie studiując na Uniwersytecie Rzeszowskim na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej,  obecnie jest na roku dyplomowym w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie kontrabasu prof. Czesława Ząbka. Koncertował z wieloma orkiestrami w kraju i za granicą m.in. Podkarpacką Filharmonią – Koncert w Złotej Sali w Wiedniu, Sinfoniettą Cracovią, Małopolską Orkiestrą Kameralną, Krakowską Operą Kameralną, Lutosławski Modern Orchestra.Brał udział w kursach i festiwalach m.in. Międzynarodowych Warsztatach Orkiestrowych w Lusławicach pod dyrekcją Maestro José Maria Florêncio, Międzynarodowych Festiwalach Kontrabasowych we Wrocławiu i Brnie, Międzynarodowym Festiwalu Bachowskim w Świdnicy.Interesuje się muzyką eksperymentalną, muzyką dawną, folklorem i jazzem.

                                                                        RAFAŁ SULIMA

Absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, filia w Białymstoku w trzech specjalnościach:

  • organy (2003) prof. Maria Terlecka
  • muzyka kościelna (2004) prof. Michał Dąbrowski, prof. Bożenna Sawicka
  • śpiew solowy (2009) prof. Cezary Szyfman

W roku 2001 był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Na II Ogólnopolskim Konkursie Organistów „Pro Organo 2007” w Warszawie, zajął pierwsze miejsce, zdobywając nagrodę Grand Prix. Rafał Sulima jest również laureatem konkursu „Primus Inter Pares” w roku 2004. Obecnie jest adiunktem na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Białymstoku, gdzie prowadzi zajęcia dydaktyczne z gry na organach, improwizacji, śpiewu, oraz akompaniamentu liturgicznego.W swoim dorobku artystycznym ma liczne koncerty organowe, kameralne, także wokalne. Współpracuje z Chórem Filharmonii i Opery Podlaskiej oraz chórami akademickimi. W latach 2003 – 2013 był organistą w Świętej Lipce, gdzie oprócz tradycyjnych obowiązków liturgicznych, prezentował brzmienie wspaniałych i znanych w kraju i za granicą, barokowych organów.  W maju 2008 roku ukazała się solowa płyta CD Rafała Sulimy z nagraniem właśnie tego instrumentu, która w roku 2009 uzyskała status złotej płyty.Od 2009 roku jest również dyrygentem chóru Kontrapunkt w Ełku, angażując się w społeczną działalność na rzecz miasta i powiatu. Rafał Sulima otrzymał Nagrodę Artystyczną – Białą Lilię 2010 przyznaną przez Prezydenta Miasta Ełku, a przez Fundację Środowisk twórczych w Olsztynie został uznany wraz z chórem Kontrapunkt  Talentem Roku 2010.W maju 2013 roku obronił tytuł doktora sztuki muzycznej w specjalności organy, na UMFC w Warszawie.W 2014 roku został stypendystą prezydenta miasta Ełku w dziedzinie muzyka i śpiew.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top