Boże Narodzenie to oczekiwany czas muzykowania. Rozbrzmiewają kolędy, pastorałki, piosenki. A koncerty świąteczne w Ełku to już tradycja. W tym roku również zapraszamy Państwa, by wsłuchując się w dźwięki muzyki, rozważać tajemnicę narodzenia Zbawiciela. Tym razem zagości u nas Zespół Instrumentów Dawnych pod kierownictwem Pawła Polaka. Usłyszymy utwory skomponowane przez wybitnych mistrzów baroku specjalnie na czas Świąt. Będą to arie i duety z oratorium “Mesjasz” G.F. Händla, kantaty z “Magnificatu” J.S. Bacha oraz “Glorii” A. Vivaldiego. Partie solowe wykonają: Małgorzata Trojanowska – sopran oraz Wiktoria Zawistowska – Tyliba – mezzosopran. Wyjątkowym akcentem będą bożonarodzeniowe koncerty skrzypcowe A. Corellego, F.O. Manfrediniego oraz słynna “Zima” Vivaldiego. W świąteczny nastrój wprowadzą nas także utwory solowe na instrumenty perkusyjne – marimbę i wibrafon w wykonaniu Rafała Tyliby. By tradycji stała się zadość, nie zabraknie i kolęd – z Polski i świata. Serdecznie zapraszamy – do kościoła Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku, 27grudnia 2020 roku o godz. 19.00. oraz na transmisję koncertu na portalu Dzień Dobry Ełk.

https://www.facebook.com/dziendobryelk/videos/933728720499379

Koncert współfinansowany z budżetu Miasta Ełku i Starostwa Powiatowego

Kościół pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku – wirtualny spacer po wyjątkowym zabytku w sercu miasta.
W filmie wykorzystano utwory muzyczne z płyty “Głos Duszy” nagranej w kościele NSJ w Ełku:
Piotr Grinholc – “Intrada”, “Toccata świętolipska”
Jan Maklakiewicz – “Ave Maria”
Pietro Mascagni – “Ave Maria”
oraz dzwony kościoła NSJ w Ełku.
Wykonawcy:
Małgorzata Trojanowska – sopran
Rafał Sulima – organy

Wirtualny spacer współfinansowany z budżetu Miasta Ełku i Powiatu Ełckiego.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzania pięknego ełckiego zabytku

Ełckie Towarzystwo Muzyczne w terminie 02.11-31.12.2020 roku realizuje projekt Warsztaty Wokalne.

Zadanie finansowane z budżetu Powiatu Ełckiego

” Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego- Kultura w sieci „

NUTY:

Jezu Chryste Panie miły- partita

Jezu Chryste zwrotki

Królowej Anielskiej – toccata

Królowej Anielskiej- harmonizacja

Królowej Anielskiej -improwizacja

Niebiosa rosę – przygrywka chorałowa

Niebiosa rosę – harmonizacja

Wśród nocnej ciszy – harmonizacja

Wśród nocnej ciszy- allegro sonatowe

11 listopada o godz. 19:00, w Kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego odbędzie się koncert Giovanni Battista Pergolesi – Stabat Mater & Joseph Haydn – Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu (fragmenty) w wykonaniu: Małgorzaty Trojanowskiej – sopran, Wiktorii Zawistowskiej –mezzosopran oraz Zespołu Instrumentów Dawnych:

I skrzypce: Paweł Polak-Koncertmistrz, Jadwiga Korzeń,

II skrzypce: Anna Polak, Julia Dombek,

altówka: Anna Cieśluk.

Basso continuo:

Wiolonczela- Krzysztof Dombek,

kontrabas – Rafał Makarski,

organy – Rafał Sulima.

Koncertu będzie można wysłuchać na żywo w kościele Najświętszego Serca Jezusowego ( zgodnie z obostrzeniami) lub obejrzeć transmisję na żywo na fanpag’u- Dzień Dobry Ełk-

hhttps://www.facebook.com/dziendobryelk/videos/773030020212559

Koncert współfinansowany z budżetu miasta Ełku i Starostwa Powiatowego.

Serdecznie zapraszamy na koncert ku czci Św. Jana Pawła II
100 lat temu, 18 maja 1920 roku przyszedł na świat Karol Wojtyła. W październiku 1978 roku rozpoczął swój trwający prawie 27 lat pontyfikat.
Z tej okazji w niedzielę 18 października 2020 roku, o godzinie 19:00 w kościele NSJ w Ełku odbędzie się koncert, na który serdecznie zapraszamy.
Prosimy o zachowanie wszelkich środków ostrożności w związku z obostrzeniami wynikającymi ze stanu zagrożenia pandemią COVID-19.
WSTĘP WOLNY

Ełckie Towarzystwo Muzyczne w terminie 1 lipca- 30 listopada`2020 r. realizuje projekt ” Rozwijamy Nasze Pasje- część II”.

Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Ełku.

Serdecznie zapraszamy na koncert z okazji Dnia Kobiet, który odbędzie się w niedzielę dnia 8 marca 2020 r. w Ełckim Centrum Kultury o godzinie 18:00. Chór Kontrapunkt wystąpi z towarzyszeniem zespołu muzycznego w składzie: Rafał Sulima – prowadzenie chóru, fortepian oraz Tomasz Sulima – gitara basowa i Gabriel Antoniak – perkusja.


WSTĘP WOLNY
wejściówki do odebrania w kasie ECK

*******************************

Wszystkich miłośników pięknej muzyki zapraszamy do kościoła Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – 26 grudnia 2019 roku, godz. 19.00 na koncert chóru Kontrapunkt z towarzyszeniem Ełckiej Orkiestry Kameralnej i zaproszonych gości.

Będzie to koncert świąteczny , podczas którego usłyszymy  “Te Deum”, “Exsultate, jubilate”, Laudate Dominum z “Vesperae solennes de confessore ” Wolfganga Amadeusza Mozarta , a także najpiękniejsze polskie kolędy.
Koncert uświetni solistka Małgorzata Trojanowska – sopran .  Chórem Kontrapunkt i orkiestrą dyrygował będzie Rafał Sulima.

Koncert finansowany z budżetu Miasta Ełku i Powiatu Ełckiego .

*

Koncert “Tam, gdzie mieszka muzyka” odbędzie się dnia 3 października 2019 r. o godzinie 17:00 w Ełckim Centrum Kultury. Wstęp wolny