Serdecznie zapraszamy na koncert z okazji Dnia Kobiet, który odbędzie się w niedzielę dnia 8 marca 2020 r. w Ełckim Centrum Kultury o godzinie 18:00. Chór Kontrapunkt wystąpi z towarzyszeniem zespołu muzycznego w składzie: Rafał Sulima – prowadzenie chóru, fortepian oraz Tomasz Sulima – gitara basowa i Gabriel Antoniak – perkusja.


WSTĘP WOLNY
wejściówki do odebrania w kasie ECK

*******************************

Wszystkich miłośników pięknej muzyki zapraszamy do kościoła Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – 26 grudnia 2019 roku, godz. 19.00 na koncert chóru Kontrapunkt z towarzyszeniem Ełckiej Orkiestry Kameralnej i zaproszonych gości.

Będzie to koncert świąteczny , podczas którego usłyszymy  “Te Deum”, “Exsultate, jubilate”, Laudate Dominum z “Vesperae solennes de confessore ” Wolfganga Amadeusza Mozarta , a także najpiękniejsze polskie kolędy.
Koncert uświetni solistka Małgorzata Trojanowska – sopran .  Chórem Kontrapunkt i orkiestrą dyrygował będzie Rafał Sulima.

Koncert finansowany z budżetu Miasta Ełku i Powiatu Ełckiego .

*

Koncert “Tam, gdzie mieszka muzyka” odbędzie się dnia 3 października 2019 r. o godzinie 17:00 w Ełckim Centrum Kultury. Wstęp wolny

W niedzielę, 4 sierpnia o godzinie 18:00 zapraszamy na drugi już koncert z cyklu “Letnich Koncertów na Bulwarach”. Wystąpią jak poprzednio: Małgorzata Trojanowska – sopran i Rafał Sulima – fortepian. Artyści dali się już poznać ełckiej publiczności, która licznie przybywa na ich koncerty. Repertuar lekki i przyjemny. Wykonane zostaną m.in. pieśni Chopina, Moniuszki, Karłowicza, Kilara, Nowowiejskiego, Manciniego, Kalmana.

Organizatorami koncertu są: Ełckie Towarzystwo Muzyczne i Ełckie Centrum Kultury przy wsparciu budżetu Miasta Ełku.

WSTĘP WOLNY

*************************************************************************

*

Zapraszamy na XIX Koncerty Przed Hejnałem.

 Koncerty przed Hejnałem to tradycja poranków muzycznych w centrum Białegostoku. Realizowane na Dziedzińcu Muzeum Podlaskiego w Białymstoku (Ratusz) wrosły w kulturowy pejzaż lata w mieście. Zachęcamy do udziału. Wstęp jest bezpłatny. We wszystkie niedziele sierpnia od godz. 11:15 do 12:00 na białostockim rynku rozbrzmiewać będzie muzyka. Koncert Chóru Kontrapunkt – 11 sierpnia 2019 r. Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Ełku. 

**********************************************************************

*

Dnia 7 lipca 2019 r. odbył się pierwszy koncert z cyklu “Letnich Koncertów na Bulwarach”. Mimo niesprzyjającej pogody publiczność dopisała. Wystąpili: Małgorzata Trojanowska – sopran, Rafał Sulima – fortepian, prowadzenie koncertu – Michał Tyszkiewicz. Organizatorzy: Ełckie Towarzystwo Muzyczne i Ełckie Centrum Kultury przy wsparciu z budżetu Miasta Ełku. Następny koncert z zaplanowanego cyklu odbędzie się 4 sierpnia br. Prosimy śledzić ogłoszenia.

Serdecznie zapraszamy na koncert, który odbędzie się na ełckich bulwarach w pobliżu skateparku, w niedzielę 7. 07. 2019 r. o godzinie 18:00. Wystąpią artyści znani w Ełku od dawna i bardzo lubiani: Małgorzata Trojanowska – sopran oraz Rafał Sulima – fortepian.

Wstęp wolny.

W programie koncertu znajdą się:

1) piosenki rozrywkowe autorstwa Witolda Lutosławskiego pisane pod pseudonimem Derwid: Tabu, Tylko to słowo, Czarownica, Nie oczekuję dziś nikogo, Na pierwszy znak, Miłość ci wszystko wybaczy, Kasztany.

Nie jest powszechnie wiadomo, że ten sławny kompozytor tworzył również rozrywkę.
W latach 50. zarabiał na życie komponując muzykę teatralną i radiową oraz piosenki. W czasach stalinowskich były to piosenki masowe, a później taneczne (walce, fokstroty, tanga), które podpisywał pseudonimem „Derwid”. Namówiony przez Władysława Szpilmana, skomponował 35 piosenek tanecznych – fokstrotów, walców, tang i slowfoxów, z których kilka wyróżniono w plebiscycie „Radiowej piosenki miesiąca”. Piosenki przez niego napisane wykonywali m.in.: Olgierd Buczek, Mieczysław Fogg, Ludmiła Jakubczak, Kalina Jędrusik, Jerzy Michotek, Sława Przybylska, Hanna Rek, Irena Santor, Rena Rolska, Violetta Villas.

2) piosenki operetkowe i musicalowe – znane i lubiane: Przetańczyć całą noc, I feel pretty, Pieśń Vilii, Czardasz Ilony, Aria Giuditty “Kto me usta całuje ten śni”

****************

Serdecznie zapraszamy na wiosenny koncert chóru Kontrapunkt z okazji Dnia Kobiet.

8 marca 2019 r., godzina 19:00, Ełckie Centrum Kultury

WSTĘP WOLNY

Ełckie Towarzystwo muzyczne w terminie 01.02-31.03.2019 r. realizuje projekt “Z TOBĄ CHCĘ OGLĄDAĆ ŚWIAT” – Koncert 8 marca 2019 r.

Współfinansowany z Budżetu Mista Ełku.

Ełckie Towarzystwo Muzyczne w terminie 01.02-31.12.2019 r. realizuje projekt” Rozwijamy Nasze Pasje”

Współfinansowany z Budżetu Miasta Ełku