Styczeń 2019

6 stycznia – Koncert kolęd oraz “Te Deum” K. Jenkinsa w Budach Barcząckich koło Mińska Mazowieckiego – tym razem z towarzyszeniem organów. Organy i prowadzenie chóru – dr Rafał Sulima.

Marzec 2019

8 marca – koncert z okazji Dnia Kobiet w Ełckim Centrum Kultury. Z chórem wystąpiła solistka Małgorzata Trojanowska – sopran oraz zespół muzyczny w składzie: Kamil Skorupski – saksofon, Tomasz Sulima – gitara basowa, Gabriel Antoniak – perkusja oraz Rafał Sulima – fortepian, śpiew, prowadzenie chóru. Koncert odbył się przy sali wypełnionej po brzegi i zakończył się kilkoma bisami. Dziękujemy za tak liczne przybycie.

Czerwiec 2019

2 czerwca wzięliśmy udział w obchodach Dni Rodziny w Augustowie. Rozpoczęliśmy koncertem w augustowskiej bazylice Najświętszego Serca Jezusowego, następnie oprawialiśmy muzycznie uroczystą mszę św. w intencji rodzin. W dalszej części obchodów uczestniczyliśmy w koncercie rozrywkowym w amfiteatrze. Następnie zakończyliśmy sezon artystyczny rejsem katamaranem wycieczkowym – szlakiem papieskim do Studzienicznej, gdzie w sanktuarium NMP daliśmy spontaniczny mini koncert.

w augustowskiej bazylice
przed koncertem w amfiteatrze

30.06.2019 r. – oprawa mszy świętej i koncert w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dresdenku.

Ełckie Towarzystwo Muzyczne wychodzi ze swoją działalnością poza powiat i miasto Ełk dając dobre świadectwo o aktywności twórczej miejscowych muzyków – amatorów i prezentując dobry poziom wykonawczy. Plonem naszej pracy było zaproszenie chóru Kontrapunkt do wykonania koncertu w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Drezdenku. Zaszczytne zaproszenie było dużym wyzwaniem dla chóru, stanowiło potwierdzenie rosnącego poziomu artystycznego Kontrapunktu. Koncerty w Drezdenku cieszą się dużym zainteresowaniem wśród wielbicieli muzyki i tradycji. Od jego wykonawców oczekuje się doznań, które zapadną w dusze i pamięć odbiorców na długi czas. Projekt współfinansowany z Budżetu Miasta Ełku i Powiatu Ełckiego.

Drezdenko 30. 06. 2019 r.

Sierpień 2019

11 sierpnia wystąpiliśmy w Białymstoku, w ramach XIX edycji Koncertów przed hejnałem. Repertuar tym razem był lżejszy, wakacyjny, co wyraźnie spodobało się zebranej przed białostockim Ratuszem publiczności.

Wrzesień 2019

8 września nasz chór zakończył koncertem finałowym XI Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Rożyńsku Wielkim. Jesteśmy zaszczyceni, że zaprasza się nas na takie renomowane festiwale, jak ten. To już kolejny raz uczestniczyliśmy w tym wspaniałym święcie muzyki w Rożyńsku. Dziękujemy publiczności za tak liczne przybycie i wielki aplauz.

Rożyńsk Wielki 08.09.2019 r.
XI Festiwal Muzyki Oragnowej i Kameralnej w Rożyńsku Wielkim – koncert finałowy

Październik 2019

3 października odbył się koncert z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. Był to wspólny muzyczny projekt miast partnerskich Ełku i Nettetal. Wśród licznych wykonawców oczywiście nasz chór.

27 października – udział w uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego 2019 / 2020 Wyższej Szkoły Gospodarki w Ełku – oprawa muzyczna uroczystości.

*

Listopad 2019

11 listopada chór Kontrapunkt wziął udział w uroczystej mszy świętej w 101. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę – muzyczna oprawa mszy.

Grudzień 2019

Dnia 26 grudnia w kościele NSJ w Ełku odbył się doroczny koncert świąteczny. Chór Kontrapunkt wystąpił z towarzyszeniem Ełckiej Orkiestry Kameralnej. Koncert uświetniła solistka Małgorzata Trojanowska – sopran. Artyści wystąpili pod batutą dr Rafała Sulimy. W programie koncertu znalazły się najpiękniejsze polskie kolędy oraz “Te Deum” W.A. Mozarta, “Exultate, Jubilate” i “Laudate Dominum” tego kompozytora.

Obraz może zawierać: 4 osoby, uśmiechnięci ludzie, w budynku