Styczeń 2017

Zbliża się dwudziestolecie naszego chóru. Rozpoczynamy prace nad koncertem jubileuszowym. Trwa dobór utworów. Chcemy zaprezentować Państwu coś z dotychczasowego repertuaru, jak również przygotować nowe pozycje. Termin i miejsce koncertu: 18 czerwca 2017 r. godz. 19:30, Kościół NSJ w Ełku.

*

Maj 2017

Dnia 3 maja 2017 r. o godzinie 9:45  wzięliśmy udział w uroczystej Mszy świętej w Katedrze Św. Wojciecha w Ełku z okazji 226 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 

 

*

 

Dnia 21 maja 2017 r. wzięliśmy udział w Mszy św. Prymicyjnej ks. Daniela Kowalskiego w kościele parafialnym pw. Świętego Szczepana w Rożyńsku Wielkim zapewniając oprawę muzyczną liturgii. Było to wielkie wydarzenie dla lokalnej społeczności, gdyż parafianie czekali na kapłana rodem z Rożyńska przez 40 lat.

*

 

Czerwiec 2017

W tym roku chór Kontrapunkt obchodzi 20 – lecie działalności artystycznej. Z tej okazji 18 czerwca o godzinie 19:30 w kościele NSJ w Ełku odbył się nasz koncert jubileuszowy. Zaśpiewaliśmy z towarzyszeniem Ełckiej Orkiestry Kameralnej. W programie znalazły się utwory z naszego dotychczasowego repertuaru oraz 4 nowe pozycje. Transmisję na żywo za pośrednictwem Facebooka oglądało ponad 1200 osób.

 

Koncert jubileuszowy, który odbył się dnia 18.06.2017 roku w kościele NSJ w Ełku. Śpiewa Chór KONTRAPUNKT z towarzyszeniem Elckiej Orkiestry Kameralnej

 

 

*

 

Lipiec 2017

W dniach 7 – 9 lipca Ełk gościł delegację włoskiego miasta Orbassano. Współpraca naszych miast rozpoczęła się w 2010 roku. Tym razem odwiedził nas również chór “Miasto Orbassano”, a dnia 8 lipca w kościele NSJ w Ełku daliśmy wspólny koncert. Transmisja była prowadzona na żywo przez Facebooka, choć jakość nagrania tym razem nie jest najlepsza.

 

Opublikowany przez Chór Kontrapunkt Sobota, 8 lipca 2017

 

Chór „Miasto Orbassano” liczy 28 osób i powstał specjalnie dla tegorocznej wymiany chórów z dwóch zespołów chóralnych działających w mieście Orbassano:

– Chór “Lorenzo Perosi” powstały w 1992 roku, w skład którego wchodzi 40 kobiet i mężczyzn, wykonuje muzykę operową pochodzącą z dzieł takich autorów jak Verdi, Donizetti, Puccini, Mascagni, Mozart, Rossini, jak również utwory z repertuaru świeckiego i religijnego. Dyrektorem chóru jest maestro Anna Maria Fabaro.

– Chór “ La Montagna- Miasto Orbassano”, powstały w 1976 roku, złożony z 35 osób, przez 35 lat był chórem męskim, obecnie jest chórem mieszanym; wykonuje utwory z tradycji ludowej i alpejskiej, utwory klasyczne, utwory autorów włoskich i międzynarodowych, muzykę filmową. Dyrektorem chóru jest maestro Alessandra Segato.

Chór wystąpił po raz pierwszy przy tej okazji, która jest kontynuacją tradycji wymiany kulturalnej związanej z partnerstwem między miastami Ełku i Orbassano rozpoczętym w kwietniu 2010 roku.

 

Chór Kontrapunkt przyjął zaproszenie do Włoch i uda się do Orbassano z rewizytą w październiku 2017r.

 

*

 

Sierpień 2017

27 sierpnia wystąpiliśmy przed białostockim Ratuszem w ramach XVII edycji  “Koncertów Przed Hejnałem”, które dobywają się corocznie w każdą niedzielę sierpnia. Był to koncert zamykający tegoroczną edycję tego projektu.

 

Wrzesień 2017

10 września wzięliśmy udział w Dożynkach Gminy Ełk, które w tym roku odbyły się w Nowej Wsi Ełckiej. Nasz występ był jednym z wielu uświetniających to wydarzenie. Wystąpiły również zespoły folklorystyczne z naszego regionu, a gwiazdą imprezy był zespół Weekend.

Dożynki 2017 w Nowej Wsi Ełckiej

*

 

 24 września na zaproszenie Biskupa Romualda Kamińskiego chór wziął udział i zapewnił oprawę muzyczną Mszy świętej w ramach Dni Małżeństwa i Rodziny na Jasnej Górze. Była to pielgrzymka do Czarnej Madonny w intencji naszych rodzin.

*

 

Październik 2017

W dniach 13 – 16 października chór Kontrapunkt udał się wraz z oficjalną delegacją Miasta Ełk do włoskiego Orbassano – partnerskiego miasta Ełku. Przyjęto nas po królewsku. Zwiedzaliśmy Orbassano, Turyn, degustowaliśmy włoskie wina i wykwintne potrawy kuchni włoskiej, a poza oficjalnymi spotkaniami uczestniczyliśmy w koncertach razem z chórami La Montagna  – Città di Orbassano oraz Lorenzo Perosi (Orbassano). Śpiewaliśmy w sobotę rano na uroczystości otwarcia biblioteki w Orbassano, a wieczorem w kościele parafialnym S. Giovanni Battista uczestniczyliśmy w głównym koncercie. W niedzielę rano śpiewaliśmy na mszy świętej. Za każdym razem dziękowano nam gromkimi brawami, co słychać na nagraniu.

Nagranie z koncertu oraz program są dostępne na podstronie MULTIMEDIA / Audio     Zachęcamy do wysłuchania.

 

  

        

 

*

 

22 października (niedziela) – oprawa mszy świętej odpustowej w kościele pw. Jana Pawła II w Grajewie.

 

*

 

Listopad 2017

5 listopada (niedziela) – oprawa uroczystej mszy świętej w kościele ewangelicko-metodystycznym w Ełku, która odbyła się z okazji 500-lecia reformacji. Transmisja z tej mszy (nagranie) nastąpiła 26 listopada w programie 2 Polskiego Radia. Galerię zdjęć z nabożeństwa można obejrzeć na stronie parafii: http://www.elk.ewangelicy.mazury.pl/wpfc_photo_album/nabozenstwo-radiowe/

*

11 listopadaNarodowe Święto Niepodległości – muzyczna oprawa uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę w Katedrze Św.Wojciecha w Ełku.

*

26 listopada – udział chóru w Wieczorze Uwielbienia w kościele NSJ w Ełku.

 

*

 

Grudzień 2017

26 grudnia – odbył się coroczny świąteczny koncert Chóru Kontrapunkt w Kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku.  W pierwszej części zaprezentował kolędy w najpiękniejszych aranżacjach, a następnie “Glorię”; wielkie dzieło chóralne Karla Jenkinsa. Tegoroczny skład orkiestry został poszerzony o instrumenty dęte, harfę i liczne instrumenty perkusyjne. Partię solową zaśpiewała Wiktoria Zawistowska.

*

28 grudnia – chór zaprezentował tradycyjne pieśni bożonarodzeniowe w sali widowiskowej Grajewskiego Centrum Kultury. Podczas koncertu, do wspólnego kolędowania włączyły się również: Chór Miejski z GCK oraz Chór z Parafii pw. św. Jana Pawła II w Grajewie.